O PW

Doświadczamy współcześnie kryzysu męskości. Wiąże się on bardzo mocno z kryzysem ojcostwa. Wprowadzenie młodego chłopca w męski świat nie odbywa się naturalnie i kluczowa jest tu rola ojca. Męskie ciało, tak odmienne od kobiecego, nie pozwala doświadczać tego, co jest tak ważne by być dojrzałym i gotowym do pełnienia swojej misji. Dlatego tak istotna jest – nieco zapomniana dzisiaj – męska inicjacja, która pozwala odkryć na nowo swoją tożsamość i powołanie. Pozwala wzrastać.

Przymierze Wojowników to katolicka wspólnota mężczyzn. Jej charyzmat opiera się na 4 Prawdach Wojownika. Wspólnota mężczyzn daje przestrzeń do odszukania w sobie dzikiego męskiego serca. PW to męska przyjaźń, męska duchowość i męska walka. Dziś nie musimy walczyć mieczem, ale to nie oznacza, że w naszym życiu nie ma już przestrzeni do walki. Każdego dnia przychodzi nam walczyć o swoją męskość. Chcemy umieć stawać w obronie wiary, rodziny i wartości. 

Bycie Wojownikiem to życie w oparciu o jasno sprecyzowane wartości, stawianie sobie konkretnych wyzwań. To bycie odpowiedzialnym za tych, którzy zostali nam powierzeni. To nade wszystko nauka bycia prawdziwym mężczyzną, a takimi możemy być tylko wtedy, gdy czerpiemy od naszego Mistrza, którym jest Jezus Chrystus. 

Formacja w PW skupiona jest wokół przestrzeni wiary, dojrzewania i wzrastania do bycia mężem i ojcem.

Nasz herb przedstawia tarczę, w którą wpisany jest krzyż dzielący ją na 4 części. W każdej z czterech części znajduje się symbol odpowiadający poszczególnym prawdom wojownika. Są to prawdy, które w najwłaściwszy sposób obrazują charyzmat naszej Wspólnoty.

 

   I PRAWDA WOJOWNIKA: 

WOJOWNIK UCZY SIĘ OD SWOJEGO MISTRZA I GO NAŚLADUJE 
    II PRAWDA WOJOWNIKA: 

WOJOWNIK JEST ODPOWIEDZIALNYM I ZAANGAŻOWANYM MĘŻEM I OJCEM
    III PRAWDA WOJOWNIKA: 

WOJOWNIK TRWA PRZY INNYCH WOJOWNIKACH
   IV PRAWDA WOJOWNIKA: 

WOJOWNIK MA ZDROWY STOSUNEK DO RZECZY I PRACY

 

Newsletter
Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:

 

Odwagi! Dzielny Wojowniku!

 

PRZYŁĄCZ SIĘNapisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.