Historia

Historia Przymierza Wojowników sięga 2010 roku. W sercu Michała Piekary Pan zaszczepił pragnienie służby mężczyznom. Niebawem podzielił się on tym pragnieniem ze swoim przyjacielem Mariuszem Marcinkowskim. Pan dał im głębokie poczucie, że będzie to ciężka, ale owocna służba. Podczas modlitwy i postu zrodziła się nazwa i 4 Prawdy Wojownika. Wspólnie postanowili mówić o swojej idei na licznych konferencjach dla mężczyzn prowadzonych w Krakowie, Warszawie i Kielcach. Okazało się, że ten Boży zamysł trafił do męskich serc i w lipcu tego samego roku zorganizowali pierwszy wakacyjny obóz przetrwania dla mężczyzn. Był to przede wszystkim survival duchowy połączony z obcowaniem z dziką naturą.

Wraz z zakończeniem obozu mężczyźni zapragnęli czegoś więcej. Tak powstały pierwsze stałe grupy, które rozpoczęły swoją formację w Krakowie, Warszawie i Kielcach.

W 2010 roku dziełu pobłogosławił ówczesny biskup kielecki Kazimierz Ryczan, a w 2015 roku Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz wydał dekret, na mocy którego została ustanowiona Wspólnota i Kapelan Główny w osobie ks. Piotra Pawła Łapy.

Obecnie Przymierze Wojowników działa w Warszawie, Krakowie, Kielcach, Poznaniu, Rybniku i Nowym Targu. Niemal codziennie pojawiają się chętni mężczyźni z nowych rejonów, którzy chcieliby żyć tą ideą.

Zakładanie nowej grupy zaczynamy zazwyczaj od czterodniowych (wieczorne spotkania) rekolekcji dla mężczyzn "Wolni do niemocy", podczas których poruszamy 3 główne przestrzenie, w których mężczyzna traci moc: zranienia, mamona i nieczystość. Po rekolekcjach rozpoczynają się pilotaże, podczas których można poznać nasz charyzmat i sposób działania. Pilotaż kończy się obozem przetrwania, na którym zapada decyzja o przynależności do wspólnoty. Chcemy by każdy, kto chce się do nas przyłączyć, wnikliwie rozeznał czy jest to miejsce dla niego. 

 

Newsletter
Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:

 

Odwagi! Dzielny Wojowniku!

 

PRZYŁĄCZ SIĘNapisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.