Wojownik uczy się od swojego Mistrza i Go naśladuje

WOJOWNIK UCZY SIĘ OD SWOJEGO MISTRZA I GO NAŚLADUJE

"Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste, bez gniewu i sporu."
1 Tm 2, 8

 Naszym Mistrzem jest Jezus Chrystus. Jest On dla nas wzorem mężczyzny. Bezkompromisowy, wierny swojej misji, kochający bliźniego. Sam powołał męską wspólnotę - Apostołów - której został Liderem. Kształtował ich serca, rozpalał gorliwość, napominał i kochał. 

Za I prawdą stoi przestrzeń wiary. To najważniejsza prawda w życiu każdego Wojownika. Mężczyzna jest tym, który ma mieć bliską i osobistą relację z Zmartwychwstałym! 

Św. Paweł w liście do Tymoteusza wyraził pragnienie, by mężczyźni modlili się bez gniewu i sporu, podnosząc przy tym swoje ręce. We wspólnocie czynnie realizujemy te wskazania. Stajemy wobec siebie w atmosferze męskiej szczerości i braterskiej miłości, by nie tylko widzieć to, co w nas niedoskonałe, ale też pomagać sobie nawzajem w stawaniu się lepszym - wcielaniu słowa w czyn.

Każdy Wojownik wyraża wierność tej prawdzie poprzez codzienną modlitwę, codzienne spotkanie ze Słowem Bożym i comiesięczną wspólnotową Eucharystię. Dodatkowo w każdy piątek Wojownicy podejmują post, ograniczając się w ciągu tego dnia do jednego posiłku. To fizyczne zmaganie kształtuje naszą wolę i pokazuje nam nasze ograniczenia, ucząc pokory. Jest to też duchowa walka zwłaszcza, że ofiarujemy post zawsze w konkretnej intencji.

 

 

I PRAWDA II PRAWDA III PRAWDA IV PRAWDA

 

 

 

 

Newsletter
Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:Napisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.