Wojownik trwa przy innych Wojownikach

WOJOWNIK TRWA PRZY INNYCH WOJOWNIKACH

"Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie."
Dz 1, 14

 


III Prawda Wojownika mówi o szczególnym rodzaju męskiej przyjaźni - o męskiej wspólnocie. Chcemy razem wzrastać, chcemy się wspierać i wymagać od siebie. 

Męska wspólnota rozwija się z jednej strony w klimacie szczerości, stawania w prawdzie przed sobą samym i przed braćmi, a z drugiej strony w atmosferze braterskiej miłości. Prawdziwy przyjaciel to taki, który powie ci o Tobie najgorszą prawdę. Paradoksalnie właśnie taką postawą stwarza Ci szansę, abyś zmienił się na lepsze. Przymierze to wspólnota, która jest nieustannym odkrywaniem takich szans.

Wspólnota to konkretne zaangażowanie i wymagania. Wiele osób we wspólnotach ogranicza się do brania. Aby być w PW, musisz być gotowym do służby. 

III prawdę realizujemy poprzez comiesięczne spotkania w małych grupach. Składają się one z dwóch części: Podczas pierwszej z nich, omawiając tekst formacyjny, dzielimy się swoimi doświadczeniami, codziennymi trudnościami i radościami. W drugiej części zasiadamy do wspólnego posiłku by lepiej się poznać i budować braterskie relacje.

Nieodłącznym elementem naszego wzrastania jest oczywiście również Eucharystia, na której co miesiąc spotykają się wszystkie grupy z danego miasta.

Męska przyjaźń rodzi się we wspólnych zmaganiach i doświadczeniach.

 

I PRAWDA II PRAWDA III PRAWDA IV PRAWDA

Newsletter
Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:Napisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.