Wojownik ma zdrowy stosunek do rzeczy i pracy

WOJOWNIK MA ZDROWY STOSUNEK DO RZECZY I PRACY

"A więc: poznacie ich po ich owocach."
Mt 17, 18-20

 


IV prawda Wojownika dotyczy systemu wartości w życiu mężczyzny.

Bardzo często przestrzeń pracy jest tym, co daje nam poczucie własnej wartości, ale jest też zagrożeniem, bo w imię miłości do innych, pracę stawiamy na pierwszym miejscu. Mówi się również, że to, co nas odróżnia od kobiet to umiłowanie świata rzeczy. Jest to przestrzeń, która może nam przysłonić sprawy najważniejsze.

W PW uczymy się jak żonglować naszym czasem, by dzielić go pomiędzy relację z Bogiem, rodzinę, służbę, pracę, pasje. Uczymy się odpowiedzialności za to wszystko, co zostało nam powierzone w panowanie (por. Rdz 1,26). 

W PW realizujemy tą prawdę poprzez służbę i starotestamentalną ideę dziesięciny, czyli przekazywania 10% swoich dochodów na Boże dzieła. Uczy nas to stawiania Boga na pierwszym miejscu i pełnego zaufania Mu. Pokazuje, że wszystko, co mamy, zawdzięczamy Jemu. Dziesięcina zawsze jest trudna. Kiedy brakuje Ci pieniędzy, każdy grosz ma znaczenie, a kiedy masz ich sporo, dziesięcina staje się dużą kwotą. W końcu jest ona niesamowitym błogosławieństwem. Jeśli oddajesz ją w szczerości i zaufaniu, Bóg oddaje Ci jeszcze więcej. Jest to przestrzeń walki i błogosławieństwa.

 

I PRAWDA II PRAWDA III PRAWDA IV PRAWDA

Newsletter
Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:Napisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.