Msza z konferencją

Msze z konferencją dla mężczyzn

UWAGA! W najbliższym roku akademickim 2016/2017 nie będzie Mszy z konferencją.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji i homilii z Mszy wcześniejszych - klik

Konferencje wygłaszał Mariusz Marcinkowski (Lider Główny PW) w których poruszał tematy związane z męskością na przykładzie Bożych Mężczyzn.
Po konferencjach na uroczystej Eucharystii homilię mówił ks. Piotr Paweł Łapa (Kapelan Główny PW). 
Zapraszamy!

 


WESPRZYJ nasze działania i pomóż nam formować męskie serca...

szybki przelew online

Do swojej trzydziestki Św. Ignacy miał jedno wielkie pragnienie.

Pragnienie zdobycia sławy, pragnienie zaliczania heroicznych żołnierskich wyczynów aby zaimponować jednej super lasce – tak widział swój heroizm, wszystko inne było mu obojętne…

A potem zaczął gadać jakieś rzeczy od czapy:

„Wyżej należy cenić zaparcie się swej woli niż wskrzeszanie umarłych.”

„Przezwycięż sam siebie, bo jeśli zwyciężysz sam siebie, osiągniesz w niebie jaśniejszy wieniec chwały.”

„Niech każdy będzie przekonany, że o tyle postąpi we wszystkich rzeczach duchownych, o ile odejdzie od swej miłości własnej, od swej woli i od swoich korzyści.”

Św. Paweł w liście do Rzymian napisał, że „za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć…”

W obozie koncentracyjnym św. Maksymilian oddał swoje życie, aby ocalić życie innego człowieka. Czy ten ocalony był sprawiedliwy? Nie wiadomo… Czy ten ocalony był życzliwy? Nie wiemy… Czy wierzył w Boga? Bóg raczy wiedzieć…

Dlaczego w czasie zagłady, gdy każdy dzień był na wagę złota, św. Maksymilian dobrowolnie oddał się w ręce oprawców z Auschwitz?

Odpowiedź Pana Jezusa jest czysta i prosta: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.”

Dziś nikt nie wymaga od nas takiej ofiary, ale czy byłbyś w stanie oddać choć odrobinę swego życia, gdy:

Nasz Pan, Jezus Chrystus powiedział do ludzi: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!”

Jednym z ludzi, którzy na przestrzeni wieków usłyszeli to wezwanie był św. Franciszek – syn bogatego kupca, marzący o zaszczytach i sławie rycerskiej, król imprez i dziedzic fortuny.

Oto człowiek, który miał bogactwo, sławę, zabawę, rodzinę, zostawił wszystko dla Jezusa Chrystusa. Wyzuł się ze wszystkiego i przyjął postać pokornego sługi Bożego.


W każdym momencie swojego życia Ty także możesz być św. Franciszkiem. 

Św. Juda nosił przydomek Tadeusz, co znaczy „Odważny”.

Czy możesz powiedzieć o sobie, że jesteś człowiekiem odważnym?
A jeżeli jesteś odważny to czy ta Twoja odwaga służy czynieniu dobra?
Czy potrafisz wytrwać w swojej odwadze do końca nie mając nadziei na happy end?

Dla nas mężczyzn XXI wieku to najważniejsze pytania… „bo jeżeli męczysz się, biegnąc z pieszymi, to jakże pójdziesz w zawody z jeźdźcami? A jeżeli tylko w spokojnym kraju czujesz się bezpiecznym, co będziesz robić w bujnej gęstwinie Jordanu.”
Św. Juda blisko 2000 lat temu napisał do nas tak:
„Uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę...”

Albert Chmielowski - powstaniec styczniowy, obdarzony niezwykłymi talentami, miał szansę stać się jednym z najwybitniejszych artystów swoich czasów.

On jednak zostaje apostołem ubogich i bezdomnych, sierot, kalek i starców, nieuleczalnie chorych i ostatnich nędzarzy.

Św. Albert powiedział:

Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

Czy Jego życie było ofiarą z samego siebie czy też postanowił być sługą miłosierdzia – „bratem naszego Boga” jak określił go Jan Paweł II?

 

A może całe życie św. Brata Alberta to po prostu słowa naszego Pana Jezusa: jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity”?

Polskie przysłowie mówi „mądrej głowie dość po słowie”. 
Jedno słowo wystarczy, aby zrozumieć, jedno słowo może zmienić wszystko.
W każdej chwili naszego życia możemy usłyszeć to Słowo, ponieważ…
„na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.”

Pytanie tylko czy chcemy, czy umiemy, czy wiemy jak to zrobić?

Ależ jestem zmęczony po pracy… Zapłaciłeś w tym miesiącu ratę kredytu mieszkaniowego? Nadal nie mamy miejsca w przedszkolu dla naszego dziecka…Do tego jeszcze ta choroba matki – kto pojedzie do szpitala? Wiesz, trzeba wreszcie zaplanować te wakacje - morze czy góry w tym roku? Chyba już czas kupić nowy samochód, ale nie za drogi, bo lodówka też jest do wymiany. Jak się nic nie zmieni to wyjeżdżamy stąd…

Codzienne życie, codzienne zmagania, sprawy małe i duże, wszystkie ważne i do załatwienia na już, z niczego nie można zrezygnować.

A św. Paweł mówi: „Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa”.

On chyba oszalał! jak można własne życie, rodzinę, dziecko, pracę, przyszłość uważać za śmieci, pozbawić się wszystkiego co potrzebne do życia?

A może to My oszaleliśmy, bo uważamy, że bez tego wszystkiego zginiemy?

Paru rybaków, poborca podatkowy, fanatyk, zdrajca, niedowiarek i kilku innych mniej lub bardziej sympatycznych gości – generalnie zbieranina facetów z nizin społecznych bez większych perspektyw i zdolności.

Mija kilka lat, a oni kierują prężnie rozwijającą się firmą, która ma swoje oddziały na całym świecie. Firma była nie raz już zagrożona bankructwem, ale jej zarząd zawsze wychodzi na prostą.

Firma regularnie traci swoich managerów i kierowników, mnóstwo pracowników porzuca ją na rzecz ciekawszych zadań, a ona trwa w najlepsze.Jak to się stało, że Pan Jezus z tak słabego materiału stworzył team, którego „bramy piekielne nie przemogą”?

Newsletter
Najbliższa msza

Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:

 

Odwagi! Dzielny Wojowniku!

 

PRZYŁĄCZ SIĘNapisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.