Blogi

piątek, 04 wrzesień 2015 09:23

Umawiamy się na niebo!

Napisał
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Jak to dobrze, że w Kościele nie obowiązuje system emerytalny. Do zbawienia nie jest potrzebna określona liczba przepracowanych lat lub wytrzymanie do pewnego wieku.

Dziewiętnasty strzał - Mt 20,13

<<Na to odrzekł jednemu z nich: “Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną?”>>

Jeśli trafimy do nieba, może się okazać że przez pierwsze pół godziny nie będziemy w stanie zebrać szczęki z podłogi. I nie chodzi o samo niebo jako takie, ale o osoby, które tam spotkamy.

Gdy Jezus wyjaśniał uczniom, czym jest królestwo niebieskie, mówił tylko w przypowieściach. Inaczej się nie dało. Ten strzał pochodzi z przypowieści o robotnikach w winnicy. Czyli krótko mówiąc z przypowieści o nas. Różnie każdy z nas dochodził do spotkania z Właścicielem winnicy, nie każdy dał się do niej tak od razu zaprosić, no i w końcu różny w tej winnicy każdy z nas ma staż. Wspólna dla wszystkich jest wysokość wynagrodzenia - denar.

Bóg nie jest w stanie nikomu dać więcej. Ten denar, jakim jest niebo, to najlepsza z możliwych zapłat. I pamiętajmy, że kiedy pojawiamy się w Jego winnicy, to nie po to, by osądzać innych. Nie należy to do nas.

Bóg wie lepiej. On widzi, że Ciebie stać na pracę od pierwszej godziny, a kogoś innego od jedenastej (czyli przekładając z biblijnego na nasze - od jesieni życia). On, siłą rzeczy, filmy naszego życia ogląda od samego początku. W końcu sam jest ich reżyserem.

Daj Bóg, generał Jaruzelski nawrócił się na łożu śmierci. Chwała Panu, jeśli tak było. Kiedy w kimś budzi się wtedy bunt, być może nawet nieświadomie stawia siebie w miejscu Boga! Jak piłkarz, który zamiast grać, chce sędziować i ma ciągłe pretensje do arbitra. Czy wy też widzicie kompletny bezsens tych boiskowych żali zawodników do sędziów? Co one dadzą? W skrajnych przypadkach mogą skutkować wyrzuceniem z boiska.

Jeśli miewasz pretensje do Pana Boga i zdarza Ci się go pouczać, kto na zbawienie zasługuje, a kto nie, uważaj żebyś nie dostał czerwonej kartki. I odpowiedz sobie na pytanie, czy przypadkiem na tronie Twojego wewnętrznego królestwa niepostrzeżenie nie zasiadł intruz. Możesz nim być Ty sam. A to nie jest twoje miejsce.

Bóg cały jest Miłością i niczego innego nie pragnie bardziej niż zbawienia. Twojego, ale i brata obok, który na tej drodze do winnicy jest jeszcze daleko. Jego kocha tak samo i nie może się z nim umówić o mniej niż denara. Niebo to nie rynek. Dlatego Chrystus przebaczył łotrowi. Dlatego nie powiedział mu: to ja teraz sprawię, że przeżyjesz ukrzyżowanie, potem dołączysz do Apostołów, no i jakby Ci się udało załapać na jakieś męczeństwo albo chociaż kamienowanie, to może. Bóg nie działa jak człowiek.

A jak działa człowiek? Dużo narzeka się na pracodawców. Czy któryś z nich zapłaci chłopakowi po maturze tyle, co doświadczonemu rzemieślnikowi tuż przez emeryturą? Wydaje się to nie do pomyślenia. Ty masz możliwość pracować u najlepszego Szefa, jakiego można sobie wyobrazić i za najlepsze możliwe wynagrodzenie. Umówił się z Tobą na niebo. Powinieneś cieszyć się tak wielkim szczęściem i mieć pewność, że On zawsze wie, co robi. Jeśli chcesz wchodzić w Jego kompetencje, skończy się to katastrofą. Nie dla Niego, nie dla innych pracowników, ale dla Ciebie.

Czytany 1230 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 wrzesień 2015 07:16
Jarek Kumor

Szczęśliwy mąż Ani. Pracuje na codzień jako handlowiec. Na boku stara się realizować pasje publicystyczne i sportowe. Związany od początku z Przymierzem Wojowników i od dłuższego czasu z kielecką Szkoła Nowej Ewangelizacji. Interesuje się rynkiem prasy i książki w Polsce, polską polityką, historią, szczególnie czasami podziemia antykomunistycznego w powojennej Polsce. Lubi koszykówkę i dobre polskie kabarety. Oddany lokalny patriota urodzony i żyjący na Kielecczyźnie i kochający Góry Świętokrzyskie.

Lider rejonu: Kielce

 

 

 

Więcej w tej kategorii: « Izraelickie pytania Moabicka perła »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Newsletter
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach i eventach organizowanych przez PW w Twoim mieście: 
Wyślij sms na numer 4301 (koszt jak za jednego smsa) o treści:
PWWARSZAWA  
PWKRAKOW

Usługa jest całkowicie darmowa!
Niebawem uruchomimy kolejne miasta!

Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:

 

Odwagi! Dzielny Wojowniku!

 

PRZYŁĄCZ SIĘNapisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.