Blogi

sobota, 06 grudzień 2014 11:43

Boscy kurierzy

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mały Jarek bardzo lubił pewien wierszyk-modlitwę: "Aniele Boży, stróżu mój. Ty zawsze przy mnie stój...". Chrześcijastwo jest spójne... i piękne. Od popularnej dziecięcej modlitwy do Mojżesza u stóp Boga na Synaju jest jedynie krok.

Dziewiąty strzał - Wj 23,20-21a

<<Oto Ja posyłam anioła przed Tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które Ci wyznaczyłem. Szanuj go i słuchaj jego głosu.>> 

Modlitwa do Świętego Anioła Stróża jest smakiem dzieciństwa wielu z nas. Popularny jest święty obrazek, na którym skrzydlata postać w albie strzeże bawiących się nad rzeką dzieci. Może za mało znam się na świetych obrazkach, ale dlaczego nie ma takich z dorosłymi? Mały Jarek bardzo lubił tę dziecięcą modlitwę. A duży Jarosław kompletnie zapomniał, że gdy się modli w odosobnieniu, to tak na prawdę modli się ich dwóch. I że gdy jedzie samochodem, to jedzie ich dwóch (szczególnie, gdy łamie przepisy). I że gdy kłóci się z żoną, to kłoci się ich dwóch? Nie. Tu już byłoby za piękne. Gdy kłóci się z żoną, to jego Święty Anioł Stróż robi wszystko, by się nie poranili. Wespół zresztą ze Świętym Aniołem Stróżem jego żony.

Za prosto by było, gdyby całą nadprzyrodzoną rzeczywistość, którą mam bliżej niż może mi się wydawać, uświadomiły mi te dwa zdania z Księgi Wyjścia. Znamy te Słowa całkiem dobrze, ale nie docierają one dostatecznie do naszej świadomości. Wiem, wiem Panie Boże, posyłasz Anioła - fajnie. Ale wiesz, mam sporo spraw na głowie, muszę lecieć. A Anioł leci z tobą.

Ten fragment dotarł do mnie na tyle, że mam świadomość obecności w moim życiu Anioła Stróża, gdy spotkałem pewną siostrę zakonną ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Sam fakt, że istnieje takie zgormadzenie miał już dla mnie duże znaczenie i kazał zastanowić się, jak to jest tak na prawdę z tymi Aniołami. Usłyszałem, że ze swoim Świętym Aniołem Stróżem można żyć w głębokiej zażyłości. Można poprosić Boga o przystęp Anioła Stróża do naszych myśli. Można mieć takiego przyjaciela, który zna cię na wylot. Lepiej niż którykolwiek człowiek. Jak to zrobić? Modlić się do swojego Anioła Stróża i przez swojego Anioła Stróża, który naszą modlitwę udoskonala i zanosi przed Boży Tron. Być z nim w relacji. Żyć w świadomości, że on jest i prosić w sprawach nawet najbardziej prozaicznych. Choćby wtedy, gdy nie możesz włączyć się do ruchu z podporządkowanej. To działa! Naprawdę. Pytajmy naszych Aniołów Stróżów w ważnych sprawach życiowych. Odpowiedź może nie przyjść od razu, ale ona przyjdzie. Nasi Aniołowie znają nasze pragnienia. Takie, z których kompletnie nie zdajemy sobie sprawy. Oni znają nasze powołanie i są do dyspozycji, by nam w tych sprawach wydatnie pomagać.

Aniołowie Stróżowie to istoty bardzo towarzyskie. Czy można mieć smutnego Anioła Stróża? Oczywiście. Jeśli go "olewasz", On jest smutny. Twój Anioł Stróż idzie z Tobą na Eucharystię i chce zanieść przed Boży Tron twoje intencje. Nie chce tam iść z pustymi rękami. Wreszcie rzecz chyba najważniejsza. Dla Świętych Aniołów bycie Aniołem Stróżem człowieka jest najpiękniejszą misją. Oni, krótko mówiąc, wyrywają się, by nam pomagać. Problem w tym, że często zapominamy o możliwości takiej pomocy. Z istoty duchowej, która może przybierać ludzką postać (co wiemy z Biblii), robimy jakichś amorków z łukami czy inne dziwne postaci, nie mające nic wspólnego ze Świętymi Aniołami. Czy nie jest to krecia robota tych drugich aniołów? Zwycięstwem szatana jest wmówienie ludziom, że on nie istnieje. Tak samo zwycięstwem jest dla niego zrobienie ze Świętych Aniołów jakiejś szopki. Pamiętajmy, że oni są. To nie jest bajka.

Fragment z Księgi Wyjścia mówi wyraźnie po co Bóg posyła Aniołów. Mają oni nas strzec w czasie naszej drogi i doprowadzić do wyznaczonego nam miejsca. Co mamy robić wobec naszych Świętych Aniołów Stróżów? Szanować ich i słuchać! Co to znaczy słuchać swojego Anioła? Jeśli dasz mu przystęp do swoich myśli, to dostaniesz w tych myślach odpowiednie natchnienia i konkretne odpowiedzi. Jest jeden warunek: cisza. Twoje serce musi być wyciszone. Święci Aniołowie nie będą się do Ciebie drzeć. To jest akurat w zwyczaju demonów. By usłyszeć głos Świętego Anioła trzeba mieć serce na ten głos wrażliwe. Swoją drogą myślę, że zupełnie nie zdajemy sobie sprawy, jakie walki toczą się między jednymi a drugimi aniołami wokół naszych decyzji i działań.

Ten fragment jest Słowem Boga, skierowanym do Mojżesza na górze Synaj. Wpleciony jest w cały blok opowiadań o nadaniu Dekalogu, o szczegółowych przepisach regulujących wszystkie dziedziny życia Izrealitów i wreszcie o uroczystym zawarciu przymierza za pośrednictwem Mojżesza. Bóg dał Mojżeszowi szczegółowe instrukcje dla ludu i zawarł z tym ludem przymierze. Pokazał swoją wielką Miłość. A wyrazem tej Miłości jest posłanie Anioła, który będzie strzegł każdego z tych, z którymi Bóg zawarł przymierze. Jest to dla mnie pewne przypieczętowanie przymierza. Izrealici dostali prawo z Miłości, ale Bóg nie zostawił ich z tym prawem samych, bo chce, by było to skuteczne narzędzie dotarcia do przygotowanego im miejsca. My przecież też tam zmierzamy.

Tak trudno nam nieraz żyć w perspektywie wieczności. A obok siebie mamy kogoś, kto jest niejako tej wieczności uosobieniem. Tak wspaniałego przyjaciela daje ci Bóg. Nie marnuj tego! Zaprzyjaźnij się ze swoim Świętym Aniołem. On naprawdę na to czeka.

Czytany 2276 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 07 grudzień 2014 09:09
Jarek Kumor

Szczęśliwy mąż Ani. Pracuje na codzień jako handlowiec. Na boku stara się realizować pasje publicystyczne i sportowe. Związany od początku z Przymierzem Wojowników i od dłuższego czasu z kielecką Szkoła Nowej Ewangelizacji. Interesuje się rynkiem prasy i książki w Polsce, polską polityką, historią, szczególnie czasami podziemia antykomunistycznego w powojennej Polsce. Lubi koszykówkę i dobre polskie kabarety. Oddany lokalny patriota urodzony i żyjący na Kielecczyźnie i kochający Góry Świętokrzyskie.

Lider rejonu: Kielce

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Newsletter
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach i eventach organizowanych przez PW w Twoim mieście: 
Wyślij sms na numer 4301 (koszt jak za jednego smsa) o treści:
PWWARSZAWA  
PWKRAKOW

Usługa jest całkowicie darmowa!
Niebawem uruchomimy kolejne miasta!

Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:

 

Odwagi! Dzielny Wojowniku!

 

PRZYŁĄCZ SIĘNapisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.