Blogi

poniedziałek, 12 maj 2014 13:18

Czas działać, Panie!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sądzę, iż jest to jeden z tych fragmentów Biblii, które w szczególny sposób skierowane są do Przymierza Wojowników i w ogóle do wszystkich, którzy chcą działać na chwałe Bożą. Widzę te Słowa jako świetną, krótką modlitwę, taki akt strzelisty, gdy uderza nas jakaś niesprawiedliwość. A uderza bardzo często, chyba coraz częściej.

Szósty strzał - Ps 119,126

<<Już czas jest działać, Panie, bo pogwałcili Twoje prawo.>>

W swoje ostatnie urodziny miałem okazję przebywać na Jasnej Górze. U Matki. Zawsze staram się tam szukać odnowienia, nowej siły do działania. Natrafiłem tam na ten fragment i to wystarczyło, by tę siłę znaleźć.

To Słowo jest pisane przez kogoś, kto w relacji z Bogiem jest bezpośredni i nie owija w bawełnę. Autor tych słów wyrywa się, by przeciwdziałać lekceważeniu Bożego prawa. Leży mu to na sercu. Nie zamyka oczu, gdy ktoś uwłacza Bogu, wyśmiewa Go i odwraca się w stronę zła. Ma ręce gotowe do walki, ale nie idzie tak prosto z marszu bić się z niesprawiedliwością. To jest najcenniejsze. Najpierw zwraca się do Pana. Da się w tych słowach odczuć pewne zniecierpliwienie, jakąś pretensję. Tak, jakbyśmy czytali: Nie widzisz Boże, co się dzieje? Musimy coś robić! Nie ma na co czekać! To są normalne ludzkie uczucia i powinny być obecne w relacji z Bogiem. Czemu nie? Jednak kluczowy jest tu sam fakt. Nim pójdę zmieniać świat, walczyć ze złem, głosić Słowo, nauczać, muszę najpierw zwrócić się do Boga, bo tylko On właściwie mnie na tej drodze pokieruje. Muszę być przez Niego posłany.

Pojawia się tu zatem szereg pytań. Czy ja jestem bezpośredni w relacji z Bogiem i mówię Mu, co mi leży na sercu? Czy mam w sobie ten Boży gniew (pisał już o nim na swoim blogu Mariusz Marcinkowski), gdy widzę niesprawiedliwość i czy moje serce wyrywa się, by tej niesprawiedliwości przeciwdziałać? I wreszcie czy zanim pójdę jakkolwiek działać, pytam najpierw o zdanie Pana Boga? Czy żalę Mu się, że coś na tym świecie jest nie tak? Czy mówię Mu o tym, że chcę działać i potrzebuję Jego błogosławieństwa w tym?

Inne tłumaczenie tego fragmentu brzmi: <<Dla Pana czas już jest działać: pogwałcili Twoje prawo>>. Nasze działanie musi być dzięki Niemu i dla Niego. Działając dla siebie, karmimy swój egoizm. Działając dla Niego, wypełniamy misję, jaką nam powierzył.

Powinien się w nas budzić Boży gniew i chęć działania, bo pogwałcenie Bożego prawa widzimy niemal na każdym kroku. Ludzie mają wolną wolę i coraz częściej wybierają w taki sposób, że boję się czy uda nam się wychować nasze dzieci do normalności. Będzie to coraz trudniejsze. I sądzę, że powinniśmy natarczywie wołać: już czas jest działać, Panie! Bogu właśnie o to w tych czasach chodzi. Chce wlewać w nasze serca czystą i silną chęć działania, kiedy widzimy pogwałcenie Jego prawa. Nie da nam tej siły, jeśli będziemy chcieli działać sami. Nasze serca muszą być otwarte, a nasz krzyk "czas już działać", musi być skierowany najpierw w stronę Boga. On wie lepiej co robić.

Czytany 2802 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 maj 2014 15:15
Jarek Kumor

Szczęśliwy mąż Ani. Pracuje na codzień jako handlowiec. Na boku stara się realizować pasje publicystyczne i sportowe. Związany od początku z Przymierzem Wojowników i od dłuższego czasu z kielecką Szkoła Nowej Ewangelizacji. Interesuje się rynkiem prasy i książki w Polsce, polską polityką, historią, szczególnie czasami podziemia antykomunistycznego w powojennej Polsce. Lubi koszykówkę i dobre polskie kabarety. Oddany lokalny patriota urodzony i żyjący na Kielecczyźnie i kochający Góry Świętokrzyskie.

Lider rejonu: Kielce

 

 

 

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii: « Pokochać świętość Blacha »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Newsletter
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach i eventach organizowanych przez PW w Twoim mieście: 
Wyślij sms na numer 4301 (koszt jak za jednego smsa) o treści:
PWWARSZAWA  
PWKRAKOW

Usługa jest całkowicie darmowa!
Niebawem uruchomimy kolejne miasta!

Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:

 

Odwagi! Dzielny Wojowniku!

 

PRZYŁĄCZ SIĘNapisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.