O PW

O CO CHODZI?

Ojcowie pustyni wstawali w połowie nocy, czyli w połowie snu by walczyć dla Pana podczas modlitwy.

I my chcemy podjąć to wyzwanie ! Czuwaj i módl się razem z nami !

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.
Czuwajcie! Gdyby gospodarz wiedział kiedy przyjdzie złodziej to czuwałby. To nocne czuwanie ma być wyrazem czujności na wszelkie zasadzki złego w naszym życiu, ma być hartowaniem naszej woli, ma być w końcu modlitwą w konkretnych intencjach. 


KIEDY? 
KAŻDEGO MIESIĄCA. NOC Z PIERWSZEGO CZWARTKU NA PIĄTEK MIESIĄCA.

ZASADY:
1. Im trudniej Ci wstać tym Twoja ofiara jest doskonalsza.
2. Wstajemy o godz. 2.00 (dla wszystkich którym trudno jest wstać, przewidzieliśmy budzenie telefonem :) - wystarczy, że dasz znać przy pierwszej wiadomości jaką otrzymasz, że potrzebujesz takiego wsparcia.
3. Bądź dzielny i nie szukaj wymówek!

INSTRUKCJA NOCNYCH CZUWAŃ:

 1. 2:00 - pobudka.
 2. Myjesz zęby, twarz, ubierasz się by godnie się modlić! Masz spotkać się ze swoim Panem, nie rób tego
  w gaciach i z "kapciem" w buzi.
 3. Przebieg modlitwy (postaraj się wszystkie mówić na głos, tak by modlić się całym sobą):
  - uklęknij na 5 minut i wołaj do Pana: "Panie Jezu, zmiłuj się nade mną, bo jestem grzesznikiem”
  oraz „Przyjdź Duchu Święty”.
 4. Wstań, zrób znak krzyża i zacznij się modlić hymnem:
 5. usiądź i w postawie siedzącej módl się psalmami. Potem przeczytaj Czytania (teksty otrzymasz na maila)
 6. następnie wołaj do Pana przez 5 minut: „Jezu Chryste Synu Dawida, ulituj się nade mną grzesznikiem!”
 7. kontynuuj modlitwę tymi samymi słowami przez kolejne 5 minut leżąc krzyżem
 8. powstań, podnieś ręce do Boga i odmów modlitwę Ojcze nasz
 9. potem módl się jak Mojżesz, wyciągnij swoje dłonie i błogosław miasto a szczególnie swoich wrogów
  i nieprzyjaciół Kościoła i Boga (aż Cię ręce jak Mojżesza zabolą), módl się w swoich intencjach
  i w intencji całego Przymierza Wojowników
 10. Po skończonej modlitwie możesz położyć się spać!

Odwagi! Miej świadomość, że wstaje z Tobą wielu mężczyzn! Kiedy będziesz o 2.00 podejmował ten trud będą
z Tobą Twoi Bracia! Odwagi, dzielny Wojowniku!


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI? 

ZAPISZ SIĘ

Będziesz dostawał na maila którego podałeś w poprzedzają czuwanie środe rano tekst z czuwaniem na najbliższą noc.
W pierwszej wiadomości otrzymasz info jak technicznie to wszystko powinno wyglądać, co masz robić, jak i czym się modlić.

Każdy z nas ma pracę i obowiązki, ale niech to nie będzie dla Ciebie Bracie usprawiedliwieniem! Zobacz ile nasz Pan Jezus Chrystus wycierpiał dla nas! 
Czy i my nie możemy ofiarować coś z siebie? Odwagi, dzielny Wojowniku! 


BĄDŹ DZIELNY I NIE SZUKAJ WYMÓWEK !

PAMIĘTAJ, ŻE OPRÓCZ CIEBIE WSTAJĄ TEŻ INNI I JEST TO NAPRAWDĘ LICZNA GRUPA MĘŻCZYZN

ODWAGI BRACIE!


Nie pozostawiaj info o akcji dla siebie, prosimy poinformuj i zaproś innych mężczyzn !POWODZENIA!

 

 

---------------

UWAGA!

w związku z coraz większymi obostrzeniami dla maili, jeśli nie dostaniecie maila po zapisaniu się na newsletter akcji to sprawdźcie folder SPAM.
Użytkownicy poczty GMAIL prosimy by sprawdzili również zakładkę oferty bo podobno google lubi tak klasyfikować nasze e-maile i jeśli tam znajdziecie naszego maila to koniecznie w ustawieniach dodajcie nasz adres do listy kontaktów, wtedy w przyszłości będziecie dostawać od nas maile do folderu głównego.
Jeśli przeszukaliście całą pocztę i nie znaleźliści naszej wiadomosci prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - pomożemy.

 

 


 


Ps. Jeżeli chcesz otrzymać w przyszłości informacje o wydarzeniach i akcjach jakie będziemy organizować dla Mężczyzn to zachęcamy dopisz się do newslettera po prawej stronie zostawiając przynajmniej zaznaczone pole przy opcji Newsletter.
(nie spamujemy i nie udostępniamy list innym podmiotom
informujemy tylko o naszych wydarzeniach max 2 razy w miesiącu)Mamy pomysły na wiele działań skierowanych do mężczyzn 
- akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń, którzy pragną:

* żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele 


WESPRZYJ nasze działania

Szybki przelew online:

PayPal:

Zarządzanie w PW odbywa się na dwóch płaszczyznach. Poprzez posługę kierowania i prowadzenia. Posługę kierowania w imieniu Kościoła pełni Kapelan Główny, który sprawuje opiekę nad Przymierzem poprzez swój urząd kapłański. Posługę prowadzenia pełnią Liderzy Główni, którzy są założycielami Przymierza, a którzy na modlitwie i poście rozeznali jego charyzmat. Ich zadaniem jest dbanie, by charyzmat ten był należycie realizowany.

SKŁAD KWATERY DOWODZENIA

 

ks. Marcin Ożóg - Proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza - Warszawa-Wawer

Mariusz Marcinkowski - teolog, trener rozwoju osobistego, trener rozwoju par, trener liderów, doradca życia rodzinnego. Specjalizuje się w szeroko pojętym wsparciu w rozwoju i zmianie. Wraz z żoną autor i prowadzący kurs Przepis na Miłość (www.przepisnamilosc.pl) oraz projekt Przepis na randkę (www.przepisnarandke.pl). Wraz z Michałem Piekarą współzałożyciel i Lider Główny męskiej wspólnoty Przymierze Wojowników. Prezes Fundacji na rzecz rozwój mężczyzn Przymierze Wojowników (www.przymierzewojownikow.pl). Prowadzi konferencje i warsztaty dla narzeczonych, małżonków oraz mężczyzn. Szczęśliwy mąż i ojciec.

 

Michał Piekara - Dyrektor Merytoryczny w Klinice Małżeńskiej. Od kilku lat pracuje z parami i rodzinami. Ukończył certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne 3-letnie Studium Psychoterapii w nurcie systemowym w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Kształci się również w The Gottman Relationship Institute (Seatle, USA). Jest autorem licznych artykułów oraz audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych tematyce budowania trwałych związków. Obecnie posługuje wraz z całą rodziną na misjach w Anglii. Jest autorem kilku książek. Nieustannie kształci się w zakresie terapii par i małżeństw. Szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci.

 

 

 

Bracie, dziękuję za Twoje uczestnictwo w Misji - Słowach Mądrości Wojownika. To był intensywny czas. 21 dni walki o Twoją męskość. Czas upokorzeń i zwycięstw. Czas stawania w prawdzie. Jesteśmy słabi. Pragniemy wielkich rzeczy, a nie jesteśmy wierni w rzeczach małych. Mamona, nieczystość myśli i czynów, rany w naszej męskości - to wszystko odbiera nam moc.

Czy wiesz, że mimo to jesteś powołany do przywództwa?

Być może słowo “przywództwo” kojarzysz z biznesem, polityką, kierowaniem innymi, manipulacją, wpływem. Boże Przywództwo to zupełnie co innego:

Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. (J 15,16)

Czy już doświadczyłeś w swoim życiu tego owocu? Czy wiesz, co mam na myśli? Czy uważnie przeczytałeś te słowa? Chcę Ci powiedzieć dziś o czymś bardzo ważnym. To jest to coś, co może nadać nowy smak i nowy sens Twojemu życiu.

Ta akcja była pierwszym krokiem, byś stał się Bożym mężczyzną. Czy zrobisz następny? Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o programie “Powołani do Przywództwa”. Dowiadujesz się o nim jako pierwszy (oficjalna informacja ukaże się 1 grudnia). To okazja, by wreszcie się poznać. Jeśli do 1 XII podejmiesz decyzję o wejściu w program, zapłacisz mniej. Szczegóły na stronie.

Podejmij wyzwanie! Spotkaj się z nami. Stań się Bożym Przywódcą!
Mariusz Marcinkowski
Założyciel i Lider Główny PW

INFORMACJE --> www.powolanidoprzywodztwa.pl

 

Wejdź na Drogę Odważnych! 

Jest to droga męskiego rozwoju, na której każdy tydzień ma swój określony, ważny dla nas mężczyzn temat, a każdy dzień to jeden materiał (tekstowy, dźwiękowy lub filmowy).

Obok głównych codziennych materiałów, portal zawiera kilka przydatnych funkcjonalności jak np. mapa męskich wspólnot i wydarzeń, obozowisko czy cotygodniowe wyzwania. Małymi kroczkami możesz dojść z nami do wielkiego celu.

Korzystanie z programu jest całkowicie bezpłatne.

 

 Więcej informacji na www.odwazni.pl

 

 

Zapraszamy wszystkich mężczyzn na męskie wydarzenie - Jubileusz Mężczyzn


TEMAT: Mężczyzna bogaty w miłosierdzie

Gościem specjalnym będzie Roy Hendy - założyciel i wieloletni lider wspólnoty House of Open Door Community oraz odpowiedzialnym za katolicką organizację Harvesters zrzeszającą mężczyzn Wielkiej Brytanii.

Chcemy, by to był czas otwarcia się na Miłosierdzie Boga dla nas, abyśmy doświadczając go mogli żyć miłosierdziem wobec braci spotkanych w drodze.

Chcemy, by ów jubileusz pozwolił nam na „przeżywanie tego Roku Świętego, jako szczególnego momentu łaski i odnowy duchowej” (papież Franciszek). Jest naszym pragnieniem, by przesłanie Miłosierdzia dotarło do wszystkich mężczyzn w Archidiecezji Warszawskiej, do mężczyzn w Polsce centralnej, a także w całym kraju.

Termin: 15 października – godz. 15:00 – 21:00
Miejsce: Sanktuarium Narodowe im. św. Andrzeja Boboli w Warszawie – ul. Rakowiecka 61(dolny kościół).


Ramowy plan wydarzenia:

· 15:00 – 15:20 Koronka do Bożego Miłosierdzia zakończona przejściem przez bramę miłosierdzia

· 15:20 – 15:45 Wspólna modlitwa (uwielbienie)

· 15:45 – 16:30 Konferencja wprowadzająca

· 16:30 – 17:00 Adoracja z możliwością spowiedzi

· 17:00 – 18:00 Eucharystia której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi, Ksiądz Biskup Piotr Jarecki

· 18:00 – 18:30 Przerwa

· 18:30 – 19:30 Konferencja „Bóg bogaty w Miłosierdzie” (Roy Hendy)

· 19:30 – 21:00 Uwielbienie i Świadectwa----------------
W godzinach 8:00 – 12:00 planowana jest część zamknięta – dla liderów i osób bardziej zaangażowanych(wszystkich zainteresowanych zapraszamy)
Temat: Co to znaczy być miłosiernym jak Ojciec – praktyki miłosierdzia w naszych ruchach i wspólnotach

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy:
Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea"
Kofc
Mężczyźni św. Józefa - Warszawa
Przymierze Wojowników


Prosimy dołącz i udostępnij wydarzenie na fb - klik
Strona internetowa wydarzenia - www.warszawa.jubileuszmezczyzn.pl

Patronat Medialny - Radio Warszawa - klik

Wydarzenie jest bezpłatne. Nie sa prowadzone zapisy. Wystarczy przyjść.

Zapraszamy

.

Newsletter
Wesprzyj nasze działania

Mamy pomysły na wiele akcji, rekolekcji, warsztatów i wydarzeń skierowanych 
do mężczyzn którzy:

* pragną żyć pełnią swej męskości
* nie boją się wyzwań
* stawiają sobie wysokie cele


POMÓŻ nam je zrealizować i wesprzyj nas

Szybki przelew online:

PayPal:

 

Odwagi! Dzielny Wojowniku!

 

PRZYŁĄCZ SIĘNapisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.